AKTUALNY PORZĄDEK WIZYT KOLĘDOWYCH 2020'

Wizyta kolędowa zakończyła się.
Dziękujemy wszystkim naszym Drogim Parafianom za miłe przyjęcie,
modlitwę, dzielenie się sobą, ofiary i po prostu obecność i uśmiech.
Zapewniamy Was o codziennej modlitwie w Waszych sprawach.

Jeśli ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie, zapraszamy do kancelarii parafialnej,
w celu umówienia wizyty w terminie dodatkowym.

Kolęda to inaczej po prostu wizyta duszpasterska księdza w domach parafian. Kościół katolicki przyjął zwyczaj odwiedzania wiernych po świętach Bożego Narodzenia. Dla wielu wiernych kolęda to bardzo ważna wizyta. Jak się przygotować do kolędy?

Bardzo prosimy o przygotowanie stołu. Na stole nakrytym białym obrusem stawiamy krzyż, zapalone świece, Pismo Święte, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież uczęszczająca na katechizację zostawiają także zeszyt od religii. Młodzież do bierzmowania swoje dzienniczki, a dzieci z III klas książeczkę I-piątków. Wodę święconą można zabrać po każdej Mszy z kościoła. Postarajmy się – o ile to możliwe, aby cała rodzina spotkała się podczas kolędy. Plan kolędy można znaleźć w Internecie lub w gablotach. Jeśli ktoś nie może przyjąć księdza w wyznaczonym terminie – jak co roku – będzie kolęda uzupełniająca. Prosimy więc zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu umówienia terminu.

< porządek wizyt kolędowych, które już się odbyły >