Transmisja on-line z naszego Sanktuarium.

Dzień strażaka

b_300_200_16777215_00_images_IMG_28931.jpgKażdego roku, 4 maja w Dzień Świętego Floriana strażacy obchodzą swoje święto. Jego symbolem jest czerwono-niebieska wstążeczka, która symbolizuje ogień i gaszącą go wodę. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest, jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.  Świętuje zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna. Z tej okazji, dzień wcześniej 3 maja w naszym Sanktuarium sprawowano Mszę świętą w intencji wszystkich strażaków ich rodzin. Mszy świętej przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezji Łomżyńskiej Janusz Stepnowski wraz z proboszczami ostrołęckich parafii.

Z tej okazji wszystkim strażakom, zarówno zawodowym jak i ochotnikom  życzymy wszelkiej pomyślności i sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, a także bezpiecznych powrotów z akcji i satysfakcji z pełnionej służby.