Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe
codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18.00

Tydzień Biblijny i II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

b_300_200_16777215_00_http___www.parafia.czerwonka.pl_images_Tydzien-Biblijny.jpgZ inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II zatwierdzonej i wspartej przez Konferencję Episkopatu Polski w dniach od 15 do 21 kwietnia 2018 r. przeżywamy w Kościele w Polsce X Tydzień Biblijny.
Pragniemy włączyć się zwłaszcza w ogólnopolską inicjatywę, którą jest Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego jest zaplanowany na początek Tygodnia Biblijnego, czyli na Niedzielę Biblijną (15 kwietnia br.). Przedmiotem lektury będzie List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego będzie promowany w ogólnopolskich mediach, a zwłaszcza w programie 1 TVP. Będzie to odpowiedź na prośbę Ojca Świętego Franciszka, by Niedziela i Tydzień Biblijny miały szczególnie uroczysty charakter.

Módlmy się, podkreślał św. Jan Paweł II – aby każdy chrześcijanin i każdy człowiek, który poszukuje prawdy, stał się pielgrzymem Pisma Świętego, uczył się spożywać każdego dnia chleb Słowa Życia. Polecajmy tę sprawę Najświętszej Pannie, która przyjmując Słowo Boże stała się Matką Zbawiciela. Uczmy się korzystać z Pisma Świętego jako źródła prawdy objawionej. Ono ułatwi nam wniknąć w głębię Odkupienia i otworzyć się na tajemnicę Chrystusa. Słowo Boże niech kształtuje nasze życie i postępowanie, abyśmy jak Apostołowie stawali się głosicielami i świadkami Dobrej Nowiny aż po krańce ziemi.