Transmisja on-line z naszego Sanktuarium.

23 marca 2018 r. Ekstremalna Droga Krzyżowa

Drogę krzyżową pokonuje się w nocy, bez możliwości kupienia czegoś do jedzenia, czy zapytania o drogę. Uczestnicy mogą pobrać aplikacje z trasą i rozważaniami. W miarę możliwości, idzie się w ciszy samemu lub w małych grupach. Zgłoszenia można dokonać na stronie internetowej: www.edk.org.pl Warto przeczytać, jak przygotować się do wędrówki. Konieczne są latarki, mapki, naładowane telefony. Niektórzy niosą ze sobą krzyż.

Dostępne są trzy trasy:

Trasa Złota (43 km)
Brodowe Łąki - Wola Błędowska - Kucieje - Ziomek - Rycica - Baranowa - Budne-Sowięta - Zimna Woda - Wyszel - Przystań - Łazy - Ostrołęka.
Patronem jest św. Michał Archanioł. <zobacz>

Trasa Zielona (42 km)
Brodowe Łąki - Wola Błędowska - Dąbrowa - Rawki - Nowa Wieś Zarębska - Długie - Surowe - Czarnia - Brzozowy Kąt - Myszyniec.
Patronem jest br. Zenon Żebrowski. <zobacz>

Trasa Szara (33 km)
Brodowe Łąki - Wola Błędowska - Kucieje - Kalisko - Bakuła - Oborczyska - Czerwińskie - Gleba - Piasecznia - Kadzidło.
Patronem trasy jest Bł. Wincenty Frelichowski. <zobacz>