Relikwie Dzieci Fatimskich

b_300_200_16777215_00_images_IMG_3588-Kopiowanie.JPG

W niedzielę 22 października ks. bp. Stanisław Stefanek przywiózł do naszego Sanktuarium relikwie dzieci fatimskich: świętych Franciszka i Hiacynty.

W relikwiarzu w kształcie koła zwieńczonego krzyżem, umieszczone są drobne fragmenty szczątków dzieci oraz drzazga z drzewa, na którym objawiła się dzieciom Matka Boska. Z tyłu znajduje się pieczęć wicepostulatora procesu beatyfikacyjnego, potwierdzająca autentyczność.

Chcieliśmy żeby dzieci miały swoich patronów tu właśnie w naszym mieście. W Sanktuarium św. Antoniego jest kapliczka identyczna jak w Fatimie, są figury dzieci i aż się prosiło żeby były relikwie świętych dzieci fatimskich– powiedział ksiądz Proboszcz podczas uroczystego wprowadzenia relikwii.

Ksiądz biskupa podczas Mszy św. również podkreślił znaczenie obecności relikwii: Ważne jest żeby dzieci oswajały się ze świętością jako bardzo zwykłym dla nas wszystkich przez Boga przewidzianym darem. Życie nasze ma wtedy sens jak jest święte, w języku dziecka uporządkowane albo prowadzące do właściwego rozwoju. I tu potrzebna jest katecheza rodziców. Rodzice są w tym przypadku najbliżej. A zawsze będzie gdzieś tam na horyzoncie przykład małych patronów Hiacynty i Franciszka.