Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w OstrołęceTransmisja on-line z naszego Sanktuarium.

Zapraszamy na 5 Diecezjalne Spotkanie Matek i Teściowych

Śniadowo, 16 lipca 2017 r.

Diecezja Łomżyńska dziękuje Bogu za swoich błogosławionych, a wśród nich za bł. Mariannę Biernacką – matkę i teściową. Bł. Marianna wraz z mężem Ludwikiem miała sześcioro dzieci. Po śmierci męża zamieszkała u swego syna i synowej Anny. Na początku lipca 1943 roku gestapowcy skazali jej syna i synową na śmierć. Synowa Anna była w stanie błogosławionym z drugim dzieckiem. Wcześniej rodzice mieli już dwuletnią córeczkę Genię. Z tego powodu Marianna postanowiła umrzeć za synową i jej nienarodzone dziecko. Rozstrzelano ją 13 lipca 1943 roku w Naumowiczach koło Grodna wraz z grupą 49 mieszkańców Lipska. Została beatyfikowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 lipca 1999 roku w Warszawie, w gronie 108 męczenników II wojny światowej. Wpatrując się w postać i świetlany przykład bł. Marianny Biernackiej chcemy ożywiać jej kult w Kościele Łomżyńskim.
W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej oraz parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Śniadowie zapraszają na 5. Diecezjalne Spotkanie Matek i Teściowych, które odbędzie się w niedzielę 16 lipca br. w Śniadowie. Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkie matki i teściowe z naszej Diecezji, a wśród nich: członkinie kół różańcowych, kół Gospodyń Wiejskich oraz słuchaczki Radia Maryja i Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Program:
11.00 – Powitanie pielgrzymów i intronizacja figury bł. Marianny Biernackiej przy kościele parafialnym w Śniadowie
11.30 – Konferencja: „Rodzina systemem wspierającym rozwój osobowy i zapobiegającym uzależnieniom” – p. Małgorzata Chojnowska – psychoterapeutka
12.00 – Uroczysta Msza św. w intencji matek i teściowych
13.00 – Różaniec z modlitwą o uzdrowienie relacji w rodzinie
13.30 – Procesja błagalna z figurą bł. Marianny Biernackiej
14.00 – Zakończenie.

 

 

 

 

Tomasz Gocłowski
fundator kościoła

 

 

 

 

 

 Sanktuarium
pw. św. Antoniego Padewskiego
w Ostrołęce

Zbudowano: 
1666-1696
Data zniszczenia:
1831, I wojna światowa,
II wojna światowa,
1989 pożar kościoła.


Wyznanie: rzymskokatolickie
Rodzaj: styl barokowy
Wezwanie: św. Antoniego z Padwy